A A A

Oprogramowanie

Oprogramowanie stacji monitoringu:

               

 Zestaw programowy stacji monitoringu składa się z kilku komponentów programowych pracujących na wspólnej relacyjnej bazie danych.

 

  a)      Program monitoringu  (główny)

 

Moduł ten jest odpowiedzialny za odbieranie sygnałów ze wszystkich kanałów monitoringu (z linii telefonicznej, odbiornika GSM, serwera internetowego) , przetwarzanie ich poprzez analizę ustawień wprowadzoną przez administratora, interpretację i wykonywanie przypisanych przez administratora do tych sygnałów akcji.  Akcje jakie może wykonać system to przyjęcie komunikatu z wyświetleniem na ekran, ostrzeganie operatora o zagrożeniach na obiekcie lub alarmowanie. Dzięki rozbudowanej bazie danych dyspozytor w razie alarmu natychmiast jest informowany o typie zdarzenia, obiekcie i jego lokalizacji z umiejscowieniem na mapie. Jednym kliknięciem jest informowany kto powinien podjąć ewentualną interwencję. Od razu ma dostęp do danych kontaktowych i listy osób upoważnionych.

 

 b) Program Administrator

 Program do zarządzania bazą danych systemu.   Administrator określa dostęp użytkowników do systemu,  obsługiwane moduły odbiorcze przez program główny, definiuje strukturę organizacyjną ochrony w uwzględnieniem oddziałów, grup interwencyjnych,  definiuje typy zdarzeń w obsługiwanych systemach i sposób informowania o nich przez program główny.  

 

 

 c)      Program Raporty

Moduł służy do generowania listy (historii) zdarzeń w systemie monitoringu: dla wskazanego obiektu w podanym przedziale czasu, dla wszystkich obiektów wybranym czasie     

d)      Program Konsola Techniczna

Umożliwia dostęp do bazy danych obiektów, aktualnych zdarzeń w systemie, możliwość uruchomienia zdalnego programu Admnistratora i Raportów po lokalnej sieci komputerowe.  Doskonałe narzędzie pracy dla serwisanta do podglądu i konfiguracji stacji monitoringu. 

 

e)      Program Serwer Internetowy

Oprogramowanie które przyjmuje sygnały od nadajników Internetowych ZUTE-IPMONIT, autoryzuje kody komunikacyjne i odebrane zdarzenia przekazuje do głównego programu monitoringu. 
Program może być uruchomiony na tym samym komputerze co Program Główny. Aby zapewnić połączenie z nadajnikami należy udostępnić i przekierować na ten komputer jeden port TCP. Jeśli polityka bezpieczeństwa nie dopuszcza takiej sytuacji Serwer Internetowy można uruchomić na innym komputerze z dostępem do Internetu zapewniając połączenie z komputerem monitoringu po sieci lokalnej.


f)      Moduł dostępu WWW

Opcjonalne oprogramowanie, które umożliwia zdalny dostęp do danych systemu monitoringu przez przeglądarkę internetową.